shibburn:افزایش قیمت توکن SHIB در سال 2021 به دلیل تقاضای کاربران بود نه توکن سوزی آن توسط ویتالیک بوترین.


Shibburn که رصد کننده و ردیاب توکن سوزی های رمزارز شیبا اینو است، اعلام کرد: بر خلاف تصور همگان که توکن سوزی SHIB توسط ویتالیک بوترین را عامل رشد نجومی و افزایش قیمت توکن آن در سال 2021 می دانند، بیان کرد این افزایش قیمت به دلیل تقاضا و خرید کاربران از این رمزارز بوده است.

ویتالیک بوترین 410.2 تریلیون توکن شیبا اینو را به ارزش 3.1 میلیارد دلار، در سال 2021 سوزاند. در آن سال همزمان با این توکن سوزی بزرگ، قیمت توکن SHIB نیز افزایش یافت(اکتبر2021). با این حال Shibburn، برای روشن کردن این موضوع که این توکن سوزی واقعا چه مقدار بر افزایش قیمت توکن SHIB تاثیر گذاشته است، بررسی هایی را انجام داد.

شیبرن اشاره می‌کند که افزایش تاریخی قیمت SHIB به علت تقاضای کاربران بوده است و این امر را به هجوم سرمایه گذاری و خرید کاربران از این رمزارز نوظهور نسبت داد. همچنین این پلتفرم بیان کرد که ویتالیک بوترین در زمان سوزاندن توکن های شیبااینو یعنی می 2021، مبلغ 1٫7 میلیارد دلار از توکن های SHIBخود را نسوزانده است و تاکید کرد که توزیع توکن های SHIB هنگام انتقال آن به حساب ویتالیک بوترین در همان زمان عرضه توکن و حتی چندماه بعد از آن، هیچ تاثیر مستقیمی بر قیمت این رمزارز نداشته است. با این حال، این پلتفرم به این نتیجه رسید که اقدام ویتالیک بوترین نیز روی قیمت توکن بی تاثیر نبوده است زیرا او حدود نیمی از عرضه SHIB را در اختیار دارد.

Shibburn در صفحه توئیتری اش در جهت حمایت از ادعاهای خود، نمودار جالبی از Coinmarketcap ارائه کرد.

رمزارز SHIB از 0.00000154 دلار در 7 می 2021 به 0.00003469 دلار در 11 می همان سال، افزایش یافت. نمودار به وضوح نشان می دهد که تجمع خریداران SHIB قبل از سوزاندن توکن توسط ویتالیک بوترین، به شدت ادامه داشته است.

قیمت توکن قبلاً تا 16 می که توکن سوزی توسط ویتالیک بوترین انجام شده است،روند نزولی داشته است. Shibburn نشان می دهد که سوزاندن قابل توجه SHIB کمک چندانی به توقف روند نزولی و ریزش قیمت نکرده است، زیرا قیمت در ژوئن همان سال به 0.00000621 دلار کاهش یافته است.

با این حال، مدت زیادی طول نکشید که SHIB بازگشت بزرگی داشت و در اکتبر 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 0.00008845 دلار رسید که این اتفاق مدتها پس از سوزاندن توکن رخ داد.

علاوه بر این، توکن SHIB از سال 2020 تا کنون 46 میلیون درصد رشد داشته است، اما از 6 می 2021 تنها 5 برابر شده است، که نشان می دهد، این توکن سوزی تاثیر کمی بر حرکت قیمت SHIB گذاشته است.این موضوع به شدت توسط Shytoshi Kusama، توسعه دهنده اصلی شیبا اینو،تائید گردیده است که اخیراً اظهار داشت : توکن سوزی به تنهایی کافی نیست و از جامعه خواست تا برای پذیرش SHIB تلاش کنند.

منبع خبر:کوین مارکت کپ و سایت Cointurknews

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *