معــرفی رمـز ارز کاردانـو

رمز ارز کاردانو با علامت اختصاری ADA، یک پروژه بلاکچین منبع باز و غیر متمرکز است.این پروژه برای تسهیل تراکنش های همتا به همتا (peer to peer) ایجـاد شده اسـت.سـاختار و معمـاری کاردانو به گونه ای طراحی شده است که امکان پیاده سازی قرار داد های هوشمند را در این شبکه فراهم می کند.این کار باعث سازگارتر و مقیاس پذیر شدن این شبکه می شود.علاوه بر این،امنیت آن نیز حفظ خواهد شد.

کاردانو به عنوان یک بلاکچین “نسل سوم” طراحی شده است که هدف آن حل مشکلات مقیاس پذیری نسل یک (بیت کوین) و نسل دو (اتریوم)است.کاردانو به طور متوسط 1736 تراکنش را در هر ثانیه انجام می دهد. در ابتدای راه اندازی شبکه کاردانو ،این شبکه توانایی انجام 257 تراکنش در ثانیه را داشت.این عدد برای شبکه های بیت کوین و اتریوم به ترتیب حدود 4 و 20 تراکنش است.

کاردانو با چندین روش ،بهبودکارایی را هدف قرار داده است.یکی از مهمترین ارکان این هدف،سازوکار اجماع گواه اثبات سهام (POS) خود به نام Ouroboros است. Ouroboros ضمن ارائه تضمین های امنیتی قابل اثبات ،مصرف انرژی را در مقایسه با گواه اثبات کار (POW)کاهش میدهد.

راه حل لایه دوم کاردانو به نام هایدرا برای مشکل مقیاس پذیری استفاده می شود .ایده این است که با افزودن هر نود جدید به شبکه ،توان عملیاتی افزایش یابد.

قراردادهای هوشمند با پیاده سازی هاردفورک آلونزو در 12 سپتامبر 2021(21 شهریور 1400)در شبکه کاردانو اجرایی شدند.استقرار قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانوامکان پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز(DApps) را فـراهم می کند.پس از راه اندازی شبکه اصلی گوگن ،کاربران انتظار دارند DApps های بیشتری در پلتفرم کاردانو نظیر ساندای سوآپ منتشر شود.

کاردانو توسط چارلز هاسکینسون یکی از بنیان گذاران اتریوم، را اندازی شد.

چارلز هاسکینسون بنیان گذار کاردانو

پروژه کاردانو به وسیله چند شرکت ایجاد شد و توسعه یافت.با اینکه سازمان های زیادی با این پلتفرم همکاری می کنند اما بنیاد کاردانو در کنار IOHK و Emurgo اصلی ترین سازمان های کاردانو هستند.بنیاد کاردانو در حوزه بلاکچین و ارز های دیجیتال فعال است.این سازمان در زوگ سوئیس قرار دارد و ماموریت اصلی آن استاندارد سازی ،محافظت و ترویـج فناوری کاردانو است.همچنین IOHK سازمانی است که توسط هاسکینسون و جرمی وود تاسیس شده است و بر ایجاد راه حل های فناورانه تمرکز دارد.هدف این نهاد ترویج و بهبود امور مالی است.

ADA کوین اصلی بلاکچین کاردانو

ADA کوین اصلی بلاکچین کاردانو است که از نام ریاضیدان قرن نوزدهم آدا لاولاس نام گذاری شده است.57.6درصد از کل کوین های آدا در عرضه اولیه کوین (ICO) آن توزیع شد.کاردانو در این عرضه اولیه 62.2 میلیون دلار جمع آوری کرد.دارندگان آدا می توانند با سپرده گذاری در استخر های کاردانو ،پاداش در یافت کنند.

کوین آدا می تواند به عنوان انتقال ارزش به روشی مشابه کارایی حال حاضر پول نقد ،استفاده شود،این تفاوت چندانی با سایر رمزارزها مانند اتریوم و بیتکوین ندارد،اما رمزارز آدا کاربرد های دیگری نیز دارد.همانطور که گفته شد یکی از اصول کاردانو پروتکل اجماع POS است.کسانی که آدا خود را در بلاکچین استیک می کنند در ازای این کار رمز ارز کاردانو را دریافت می کنند.این سیستم استکینگ به حفظ امنیت در کل بلاکچین کمک می کند.همچنین در رای گیری از ارز دیجیتال آدا استفاده می شود.در کاردانو ،برخلاف سایر پروژه های بلاکچین ،این ماینر ها نیستند که رای می دهند و در باره تغییر پروتکل تصمیم می گیرند،بلکه دارندگان کوین ADA نیز این وظیفه را برعهده دارند.

مشخصات رمز ارز کاردانو🔘

قیمت فعلی (هنگام معرفی در سایت): 1 دلار و 3 سنت.

تعداد هولدر: 413,846 نفر در شبکه بایننس اسمارت چین

حجم معاملات روزانه :2.61 میلیارد دلار

عرضه کل : 34 میلیارد

واحد در حال گردش: 33.5 میلیارد.

کانترکت کاردانو در بایننس اسمارت چین:

0x3ee2200efb3400fabb9aacf31297cbdd1d435d47

مشخصات توکن در کوین مارکت کپ:

https://coinmarketcap.com/currencies/cardano/

مشخصات در BSCscan

https://bscscan.com/token/0x3ee2200efb3400fabb9aacf31297cbdd1d435d47

وبسایت :

https://cardano.org/

صرافی هایی که از طریق آن ها می توانید آدا را خریداری کنید:

صرافی های متمرکز نظیز بایننس ،کوین بیس ،کوکوین،هاتبیت،کوینکس،کراکن،البانک،……. همچنین میتوانید از طریق صرافی های غیرمتمرکز نظیر پنکیک سوآپ،پوکوین،وان اینچ و… خریداری نمایید.

 رمز ارز مستعد و آینده داریه دوستان به صورت پله ای ازش خرید کنین و از این فرصتی که بازار داده به خوبی استفاده نمایید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *